Budownictwo i architektura : 9 Rodzaje wzornictwa Juror Każda architektura Studenckie twarze w szkole

Design juries niewątpliwie stanowią podstawę szkoły architektury.
Ich sukces lub porażka w dużej mierze spoczywa jednak na rękach jurorów, którzy są przypisani do przeglądu pracy studenta.
Chociaż architektura jest interdyscyplinarnym tematem o daleko idących konsekwencjach, większość jurorów to specjaliści w pojedynczym podobszarze.
Sprawia to, że jury wzornictwa jest przerażająco nieprzewidywalnym wydarzeniem; studenci nie walczą tylko ze swoimi nerwami i brakiem snu, ale muszą też być na palcach, aby upewnić się, że potrafią poradzić sobie z czymkolwiek, co przysięgli mogą na nie rzucić.
Jednak łatwiej to powiedzieć niż zrobić.
Jako student, bronienie swojej pracy przed krytyką ze strony łatwo obrażanego jurora, z pewnością uczyni ci więcej krzywdy niż dobra.
Podobnie trudno jest wywrzeć wrażenie na ekspercie w zakresie usług budowlanych, badając prawdopodobny pozytywny wpływ socjologiczny projektu.
Umiejętność prawidłowej identyfikacji akademickich lub emocjonalnych skłonności jurora może znacznie pomóc uczniom prezentować swoją pracę w sposób strategiczny, zapewniając w ten sposób, aby w pełni wykorzystali swoje doświadczenie jury.
Oto zestawienie dziewięciu typów jurorów projektowych, z których każdy student architektury prawdopodobnie spotka się w pewnym momencie w szkole: 1.
Pragmatist Pragmatist.
Image via pxhere (public domain) Najprawdopodobniej mówisz rzeczy takie jak: Nie dbam o rzeźbiarski ogród, pokaż mi swój układ łazienki .
Pragmatycy mają skłonność do głębokiego rozważenia praktycznych aspektów budownictwa.
Nie zatrzymali się jednak w toaletach; wszystko, od parkingów i układów konstrukcyjnych po hydraulika i detale HVAC, to gra fair.
Wszystkie twoje rewolucyjne idee, takie jak pionowe ogrody, fantazyjne formy parametryczne, ziemskie obwieszczenia, najprawdopodobniej zostaną zdyskredytowane, gdy ci jurorzy zaczną kwestionować technologię budowy, która za nimi stoi.
Teoretyk Theorist.
Image via pxhere (public domain) To są jurorzy, którzy lubią czytać.
I napisz.
I maluj.
I oczywiście porozmawiaj.
W rzeczywistości odkryjesz, że gdy zaczną mówić, nie mogą przestać.
W tym procesie prawdopodobnie dowiesz się o swojej pracy, o której nigdy nie wiedziałeś.
Na przykład, jak.
Twoje słownictwo projektowe odwołuje się do pracy Toyo Ito, ale jest zbyt pochodne, aby mogło mieć znaczenie.
Teoretycy są również tymi, którzy najprawdopodobniej będą prosić i zwracać uwagę na ten fundamentalny element projektu zwany koncepcją..
The Social Activist The Social Activist.
Image via pxhere (public domain) Czy architektura ma wpływ na społeczności i zmienia bieg społeczeństwa.
No tak! Ci sędziowie zdecydowanie wierzą, że tak jest.
Są bardzo prawdopodobne, że wspomną termin gentryfikacja.
przynajmniej raz w swojej krytyce.
Twoja analiza strony i praca z ankietą kontekstu będą oglądane pod mikroskopem; ich wpływ na twoją propozycję projektu będzie oceniany również ostro.
Znajdziesz je również mówiąc: Nie sądzisz, że biletowanie wprowadza przeszkodę w korzystaniu z tego parku. 4.
The Economist The Economist.
Image via pxhere (public domain) Jeśli kiedykolwiek byłeś pytany o rachunek ilościowy w sesji jury, prawdopodobnie natknąłeś się na ten typ.
W tych przysięgłych panują najwyższe pieniądze.
Na ogół mają oni doświadczenie w tworzeniu nieruchomości lub nieruchomości, gdzie jakość odgrywa drugą rolę w ilościach.
Są to jurorzy, którzy najprawdopodobniej skoncentrują się na stwierdzeniu dotyczącym twojego wniosku i racjonalnym uzasadnieniu strategii planowania – pomyśl o obszarze zabudowanym w odniesieniu do FSI, schematów cyrkulacyjnych i wydajności płyty podłogowej.
Przekonasz się, że mówią takie rzeczy jak: Dlaczego myślisz, że potrzebujesz pięciometrowej klatki schodowej.
To nie jest budynek publiczny!.
5.
Projektant Projektant.
Image via pxhere (public domain) Wydaje się, że ci jurorzy będą bardziej podekscytowani twoją pracą niż ci, którzy omawiają twoją pracę na czasie, oferując przy tym z niemalże silnym entuzjazmem pomysły na przerobienie twojego projektu, choć odzwierciedlają jego własne perspektywy.
Stanowią one wyjątkowe wyzwanie: będziesz musiał chodzić po linie, aby jednocześnie upewnić się, że twoja praca zachowuje twój podpis i że nie obrazisz tych jurorów.6.
The Savage The Savage.
Image via pxhere (public domain) Ci brutale to najgorszy koszmar, ponieważ mogą całkowicie zniszczyć twoją ławę przysięgłych …
i twoją samoocenę.
Pragną zwrócić uwagę i sprawią, że będzie to często przeszkadzać w prezentacji, aby przedstawić swoją krytykę.
Najprawdopodobniej rozdarliby twoje arkusze, a nawet złamali twoje modele, by to podkreślić, ci jurorzy zdają się cieszyć z odrzucania ludzi i nie śmiać się z ich osobistych ataków.
7.
The Famous One The Famous One.
Image via pxhere (public domain) Czasami twoja szkoła przeprowadza zamach stanu i dostaje sławnego architekta, który pojawi się na sesji jury.
Najczęściej jurorzy w końcu przyciągają tak wiele uwagi, że nikt nie wydaje się tym przejmować
[przypisy: mrówka staszów, rektyfikat, merkury market dębica ]

Powiązane tematy z artykułem: merkury market dębica mrówka staszów rektyfikat