Budownictwo i architektura : In Progress: Via Verde / Grimshaw Architects + Dattner Architects

Po wygraniu w 2007 r.
Konkursu New Housing Legacy Competition w Nowym Jorku, Jonathan Rose i Phipps Houses Group połączyły siły z Grimshaw Architects i Dattner Architects, aby uczynić.
Green.
architektura tam, gdzie ma to największe znaczenie.
Via Verde, najnowsze, przystępne cenowo osiedle South Bronx, wykracza poza hype tworzenia zrównoważonego budynku do celów marketingowych, i pozwala projektowi informować o zdrowym budynku dla jego mieszkańców.
A więc, co jest zdrowe.
budynek.
Cóż, w umysłach mieszkańców Południowego Bronksu oznacza to miejsce, które może zaradzić rosnącemu wskaźnikowi astmy, otyłości i zapotrzebowaniu na świeże produkty.
W ramach projektu o powierzchni 290 000 sqf na Brook Avenue i East 156th Street, Via Verde łączy się z potrzebami okolicy, nie rezygnując jednocześnie z przywrócenia społeczności w procesie odnowy miasta kultowej architektury.
Więcej o projekcie po przerwie.
Dzięki owinięciu mieszkań wokół centralnego dziedzińca mieszkańcy skorzystają z wentylacji krzyżowej, a właściwa orientacja słoneczna maksymalizuje ekspozycję dla wnętrz.
Aby zachęcić do zdrowych nawyków, klatki schodowe, z dużymi oknami, zostały umieszczone przed windami, a centrum fitness ma niesamowite widoki na tarasowy dach budynku.
Aby umożliwić mieszkańcom zdrowsze odżywianie, architekci zaprojektowali rozległy, wspólny ogród na dachu, w którym lokatorzy mogą uprawiać warzywa i owoce.
Dodatkowo, budownictwo mieszkaniowe nie wygląda jak typowa zabudowa mieszkaniowa.
Z zewnątrz jest kolorowa radość z paneli prefabrykowanych z aluminiowymi ekranami przeciwdeszczowymi i ekranami przeciwsłonecznymi, które będą filtrować światło w mieszkaniach.
Oprócz materiału, formalne podejście pozostawia znormalizowaną normę subsydiowanego mieszkania w pyle.
Na Via Verde, masywne kroki z dala od pól sportowych na południu i stopniowo przekształcają się w 20-piętrową wieżę.
Każda zmiana w sekcji zapewnia funkcjonujący poziom dachu, który będzie wyposażony w różne programy.
W przeciwieństwie do wielu projektów publicznych, Via Verde ponownie zastanawia się nad połączeniem przestrzeni prywatnych i publicznych, aby zachęcić mieszkańców do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Niszczy formy subsydiowanego budownictwa mieszkaniowego, w ramach których kliniki, niskie stawki czynszów i prawo własności do domu są opracowywane, finansowane i regulowane osobno.
Składając je razem, zajmuje zdrowsze, holistyczne podejście.
Zdrowy projekt sprowadza się do podstaw w tym przypadku: powietrze, światło, miejsca do spacerów, rzeczy do obejrzenia ,.
wyjaśnił Michael Kimmelman na NYT.
Źródła: The New York Times i The Architect.
S Newspaper
[patrz też: mrówka skwierzyna, darmowe kartki swiateczne boze narodzenie, kubki jednorazowe do kawy ]

Powiązane tematy z artykułem: darmowe kartki swiateczne boze narodzenie kubki jednorazowe do kawy mrówka skwierzyna