Budownictwo i architektura : Propozycja konkurencji Tajwańska wieża / Architekci STL

Dzięki uprzejmości STL Architects The Taiwan Tower, zaprojektowana przez STL Architects, będzie pełniła rolę monumentalnego budynku, który uformuje nowe centrum i zapewni całemu miastu odnowioną i kultową tożsamość, taką jak Wieża Eiffla w Paryżu czy Opera w Sydney.
Ikonografia osiągnięta przez zakwestionowanie sił natury, zaprojektowanie symbolu miejskiego, aby wzmocnić poczucie tożsamości ludzi w ich mieście.
Skręcenie konwencjonalnej idei wieży i przechylenie złożonej struktury w celu kontekstualizacji budynku w erze technologicznej.
Znaczenie symboli dla cywilizacji i architektury, aby ludzie czuli się identyfikowani z miejscem za pomocą ikony.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ambicję prowokowania zmian w mieście można rozumieć jako chęć stworzenia ikony, takiej jak wieża na Tajwanie, która podkreśla wyjątkowy charakter miasta Taichung.
Widzimy tę rzeczywistość jako spójną mieszankę poprzez architektoniczny krajobraz zakotwiczony w ikonicznych miejscach, które zaspokoją potrzeby mieszkańców, przemysłu i przyszłych trendów.
Chodzi o to, aby wygenerować sieć przepływu, która komunikuje projekt miasta bramy Taichung z najważniejszymi punktami miasta.
od miasta Skóra sama w sobie jest systemem: jest zbzikowana przeszklonymi otworami w zaprogramowanych i zajętych strefach, przepuszczalna z otworami w obszarze centralnym.
Degradacja otworów, wahająca się między 20% a 60%, jest wykonywana w celu uzyskania większej lekkości w centralnej części wieży, w związku z czym zużywa się mniej materiału i oszczędza.
z parku Gęstość i układ belek w konstrukcji zapewnia wyższy poziom sztywności u podstawy i poziomy układ, który nie zasłania widoków u góry.
W miarę możliwości belki są minimalizowane w celu zmniejszenia obciążenia martwego i tworzą ogólną wizualną lekkość konstrukcji.
Podczas gdy korpus wieży jest odporny na skręcanie i zginanie, cała struktura jest utrzymywana pionowo przez fundamenty.
Podstawy tworzą dno pierścienia, które jest osadzone w ziemi na kilku piętrach, aby opierać się ruchowi bocznemu i powstrzymywać upadek wieży.
entry plaza Zaprogramowane i zajęte części wieży są wyposażone w podwójną powłokę.
Natomiast strefa centralna jest przepuszczalna; otwory nie są oszklone, a kompozycja składa się tylko z pionowej struktury i zewnętrznej powłoki.
Dzięki zastosowaniu tylko niezbędnych materiałów w celu zapewnienia ciągłości skóry, w połączeniu z systemami do energii odnawialnej, uzyskuje się budynek, który jest lżejszy i bardziej przepuszczalny.
Dzięki uprzejmości STL Architekci Wieża została zaprojektowana, aby oprzeć się dynamicznej sile wiatru.
Częstotliwości modalne to te częstotliwości drgań, w których ruch cykliczny występuje naturalnie w wyniku rezonansu między ruchem wiatru a masą i kształtem budynku.
Wstępna analiza wieży pokazuje, że modalne częstotliwości pierścienia powodują, że wieża przemieszcza się do przodu i do tyłu, z boku na bok i skręca.
Aby oprzeć się tym siłom, wieża pogrubia się na dole, tworząc sztywność i wyposażona w tłumiki, które chronią przed przekręceniem.
Nisko położony środek ciężkości umożliwia pochylenie górnej części pierścienia, przenosząc platformę obserwacyjną nad parkiem.
Dzięki uprzejmości STL Architects
[więcej w: przęsła ogrodzeniowe drewniane, wykonanie ogrodzenia cennik, mrówka staszów ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka staszów przęsła ogrodzeniowe drewniane wykonanie ogrodzenia cennik