Budownictwo wczoraj i dzis : Beijing Core Area Plan / Brininstool, Kerwin, + Lynch

Brininstool, Kerwin i Lynch Zaprojektowany przez Brininstool, Kerwin i Lynch, plan zagospodarowania terenu z pekińskiego rdzenia jest ogromną propozycją obywatelską obejmującą ponad 27 milionów stóp kwadratowych powierzchni budynku i dodatkowe 1,5 miliona metrów kwadratowych powierzchni publicznej dla centralnego biznesu Dystrykt Pekinu, Chiny.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Głównym celem tego planu są ludzie i ich interakcja z budynkami, przestrzenią publiczną i transportem w gęstym obszarze miasta.
Celem jest zainspirowanie ludzi w tym środowisku miejskim poprzez staranną równowagę między krajobrazem zielonym i dostępem przyjaznym dla pieszych a zrównoważonymi, wzajemnie korzystnymi operacjami pomiędzy wszystkimi budynkami w obszarze rdzenia.
.
Strategie Brininstool, Kerwin i Lynch Brininstool, Kerwin i Lynch rozpoczynają się od utworzenia parku publicznego, który służy obywatelom i jest atrakcyjnym miejscem dla firm.
Szereg połączonych przestrzeni publicznych zapewnia przejrzystą organizację dla rozwoju Obszaru Rdzenia.
Każda z tych przestrzeni i ulicznych widoków wyróżnia się silnym podejściem krajobrazowym i jest zintegrowana z otaczającymi terenami i czynnościami oraz zakotwiczona funkcjonalnie i wizualnie przez park.
.
Brininstool, Kerwin i Lynch Plan ten zostanie zrealizowany poprzez zminimalizowanie pojazdów naziemnych oraz wprowadzenie głównego serwisu i ruchu parkingowego pod ziemią.
Pojazdy dostawcze i serwisowe będą miały dostęp do budynków za pośrednictwem podziemnego korytarza serwisowego.
Scentralizowany parking podziemny jest połączony z podziemnymi przejściami dla pieszych o ograniczonym dostępie bezpośrednio do piwnic budynku.
Niższy grunt.
poziom zostanie utworzony, aby umożliwić pieszym poruszanie się po miejscu chronionym przed żywiołami, ale dostęp do naturalnego światła dziennego.
Przejścia będą się otwierały na niższe tereny, tworząc możliwości zbierania miejsc i kawiarni oraz interakcji z krajobrazem.
Na powierzchni będą powstawały bulwary dla ruchu kołowego, a nie autostrad.
Ogrody deszczowe i zielone ulice są wprowadzane w celu poprawy jakości wody przed odpływem i zmniejszenia ilości odprowadzanych ścieków komunalnych.
.
Brininstool, Kerwin i Lynch Budynki będą zorientowane na najbardziej odpowiednie reagowanie na naturalne elementy ich kontekstu.
Wysoka przejrzystość na północy zostanie wykorzystana do zmaksymalizowania naturalnych strategii oświetlenia.
Przy prawidłowym umieszczeniu budynki stają się reflektorami światła dziennego, które spychają naturalne światło na niższe poziomy terenu.
.
Brininstool, Kerwin i Lynch Architekt: Brininstool, Kerwin i Lynch Lokalizacja: Pekin, Chiny Rok projektu: 2009-2010 Renderings: Brininstool, Kerwin i Lynch
[podobne: merkury market dębica, mrówka staszów, mrówka włoszczowa ]

Powiązane tematy z artykułem: merkury market dębica mrówka staszów mrówka włoszczowa