Budownictwo wczoraj i dzis : Pasywna architektura solarna / David A. Bainbridge i Ken Haggard

David Bainbridge, założyciel Pasywnego Instytutu Słonecznego, przysłał nam niedawno swoją książkę Passive Solar Architecture.
Książka jest wspaniałym wstępem dla wszystkich zainteresowanych pasywną architekturą słoneczną.
Treść jest prosta i prosta.
Pozwala każdemu nowicjuszowi zapoznać się z głównymi pojęciami i technikami stosowanymi w terenie.
Autorzy, Bainbridge i Ken Haggard, udostępnili również podręcznik do pobrania, który można wykorzystać w celu uczenia się koncepcji i technik za pomocą praktycznego podejścia.
– Nowe budynki mogą być zaprojektowane tak, aby były zorientowane na energię słoneczną, naturalnie ogrzewane i chłodzone, naturalnie oświetlone i wentylowane, a wykonane z odnawialnych, ekologicznych materiałów – bez względu na lokalizację czy klimat.
W tym obszernym przeglądzie pasywnego projektu solarnego dwaj amerykańscy pionierzy solarni dają właścicielom domów, architektom, projektantom i budowniczym klucze do skutecznego wykorzystywania słońca i maksymalizacji zasobów klimatycznych dla ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i światła dziennego.
Spis treści V Przedmowa ix O tej książce 001 Zrównoważone budynki 039 Ogrzewanie pasywne 085 Pasywne chłodzenie i wentylacja 135 Oświetlenie naturalne 163 Zbiór zasobów na miejscu 227 Eseje o projekcie zintegrowanym 261 Załączniki 289 Podziękowania 290 Kredyty ilustracyjne 291 Indeks
[hasła pokrewne: mrówka staszów, olx łuków, chloropren ]

Powiązane tematy z artykułem: chloropren mrówka staszów olx łuków