Budownictwo wczoraj i dzis : Strojarska Business Center Proposal / SANGRAD Architects & AVP_Arhitekti

Dzięki uprzejmości AVP_Arhitekti Strona projektu znajduje się w granicach południowej części Zagrzebia podzielonej przez krajową linię kolejową.
Pod wieloma względami ta strona została pomyślana jako część nowej miejskiej koncepcji Zagrzebia.
Istnieją dwa ważne fakty: położenie na marginesie tradycyjnego niższego Miasta i składu strukturalnego oraz odniesienie w przyszłym nowym mieście.
Zarówno w tym przypadku określić skład i charakter projektu, zaprojektowany przez SANGRAD Architekci i AVP_Arhitekti.
Poprzez podniesienie lub opuszczenie linii kolejowej otwiera się kilka możliwości w zakresie połączenia placu z centralną i północną częścią miasta.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Podstawowa koncepcja niższego Miasta jest uznana: niższy skład bryły i ścisła konstrukcja siatki.
Krytyk do niższych bloków miejskich jest powszechnie znany jako przestrzenie oderwane od miejskiego życia publicznego i dotknięte słabą, niekontrolowaną prywatyzacją.
Dzięki uprzejmości AVP_Arhitekti Projekt, który nazywamy.
Blokuje się negatywnie.
(co odnosi się do spokoju i ciepła tradycyjnych bloków i przywołuje historyczne warstwy), bada możliwości wielowartościowej przestrzeni publicznej.
Z typowej matrycy blokowej wyłania się podstawowa forma z centralną przestrzenią, która jest obniżana z poziomu gruntu, aby podkreślić intymność zamkniętego bloku, ale jednocześnie odrębność nowego środowiska, która dzięki do tej niższej przestrzeni centralnej staje się atrakcyjniejszym i innym elementem z sąsiednich budynków.
Dzięki uprzejmości AVP_Arhitekti Tak więc, nawiązując do tradycji niedawnego miejskiego doświadczenia, stworzono niepowtarzalną, intymną atmosferę i otoczoną obniżoną przestrzeń, z której mogą być wygodne i bezpieczne połączenia naziemne.
Zmniejszone przestrzenie blokowe (kwadrat) mniejszego formatu w obrębie Zagrzebia w Dolnym Mieście są kluczową koncepcją pod względem centralnej przestrzeni publicznej i odgrywają istotną rolę we współczesnym składzie struktury miejskiej.
Wokół centralnie zagłębionej powierzchni wyłania się kilka elementów kompozycji architektonicznej , odnosząc się do ich wewnętrznej logiki lub elementów w bliskim i odległym otoczeniu.
Dzięki uprzejmości AVP_Arhitekti Jedną z najważniejszych cech przestrzennych projektu jest utworzenie centralnego zagłębionego kwadratu.
Wokół tej przestrzeni znajdują się wszystkie inne pojedyncze tomy z ich prostą, nowoczesną kompozycją geometryczną.
Te trzy budynki to: hotel biznesowy i centrum konferencyjne, wieża biznesowa i budynek handlowy.
Pionowy hotel znajduje się w północno-wschodniej części, jako znaczące i silne odniesienie miejskie; pozioma objętość, która obejmuje centrum handlowe i przestrzeń handlową, stabilizuje się i równoważy całą kompozycję.
Pionowa objętość po południowej stronie kwadratu moderuje geometryczne skrajne różnice w pionie i poziomie.
Dzięki uprzejmości AVP_Arhitekti Architects: Arch.
Vedran Pedišić, Arch.
Mladen Hofmann, Arch.
Iva Marjančević (architekci SANGRAD), Arch.
Emil Špirić i Arch.
Erick Velasco Farrera (AVP_arhitekti) Lokalizacja: Zagrzeb, Chorwacja Właściciel / klient: Prywatny Status: Pozycja konkursowa Powierzchnia budynku: 90 000,00 m2 Grafika: AVP_arhitekti
[podobne: merkury sanok, technobud, olx łuków ]

Powiązane tematy z artykułem: merkury sanok olx łuków technobud