Architektura 21szego wieku : Zrównoważony kompleks mieszkaniowy / Morfearch

Dzięki uprzejmości Morfearch Celem zrównoważonego kompleksu mieszkalnego, zaprojektowanego przez Morfearcha, jest nie tylko produkcja nowych budynków zdolnych do zaspokojenia zapotrzebowania na przestrzeń życiową, ale także wola oferowania usług publicznych na rzecz nowego osiedla i otwarcia na.
Zewnętrzną.
populacja.
Obszar projektu, przecinający się z północy na południe rozbieżnymi ścieżkami, tworzy przestrzenie trapezoidalne, które stają się zasadą generowania różnych części całego kompleksu: każda paczka wtórna jest rzeczywiście złożona z różnych rozmiarów zbiorników o wysokości od 30 do 120 cm, otwartych na różne zastosowania, materiały i wzory: tereny zielone, woda, utwardzone przestrzenie, roślinność i ogrody, dostępne dla mieszkańców z funkcją rekreacyjną, ale także społeczną.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ta sama zasada generowania, która wytłacza czworokątne kształty z ziemi w ramach kontrolowanego projektu, charakteryzuje trzy budynki mieszkalne, obsługujące powierzchnie mieszkaniowe o powierzchni 19.500 m2 zintegrowane z usługami publicznymi.
Trzy rozbieżne bloki mają różne wysokości z centralnym impluvium.
a ich rozwój jest.
łamany.
w różnych punktach, przez które przecinają się ścieżki, przenikające przez budynki.
Usługi publiczne i funkcje rzeczywiście znajdują się na parterze: półprzezroczyste poliwęglanowe pudełka i.
Bańki.
parkingi dla rowerów publicznych, biblioteki, pralnie, atelier, kafeterie i inne; ich ulotny i kolorowy materiał pozwala przeniknąć światło na cały parter bez wyraźnego podziału przestrzeni, ale w jednolity i ciągły sposób.
Dzięki uprzejmości Morfearch Schody łączące się z górnymi piętrami są również zawarte w podobnych przezroczystych zaokrąglonych pudełkach; korzystając z nich, możliwe jest również dołączenie do parkingu podziemnego, opracowanego pod całym kompleksem.
W skali budowli tę samą geometryczną metodę stosuje się do tworzenia fasady, wykonanej przez czworokątne wytłaczane okna o różnej grubości i wymiarze.
Dzięki uprzejmości Morfearch Północną fasadę tworzą powstające kwadraty w kolorowych metalowych arkuszach, czasem używane jako loggie ze szklaną ścianą z tyłu, czasami jako zwykłe okna; na elewacji południowej okna zamiast tego są wewnętrzne, symulując ruch poziomy materiału zawartego między dwoma przeciwległymi elementami.
Cała powierzchnia jest tutaj rozbita i umieszczona na różnych pionowych płaszczyznach, otoczona metalową wstążką.
Dzięki uprzejmości firmy Morfearch Jeśli fasada północna jest tak złożona z elementów wyciskanych wychodzących z betonowej ściany betonowej, to w południowej znajdują się odpowiednie otwory w podwójnej ściance, złożone z metalowej płyty, która umożliwia ciągły ruch powietrza, umożliwiając naturalny izolacja całej elewacji.
Dzięki uprzejmości Morfearch Wewnętrzna dystrybucja mieszkań: Dzięki uprzejmości Morfearch 5% JEDNO MIESZKANIA POKOJOWEJ.
Slp 35 m2 30% DWUOSOBOWE MIESZKANIA.
Slp 55 m2 20% TRZYPOKOJOWE MIESZKANIA.
Sufit 70 m2 z jedną łazienką i otwartą kuchnią 30% TRZYOSOBOWYCH MIESZKANIA.
Slp 85 m2 z dwiema łazienkami i zamkniętą kuchnią 15% CZTERY POKOJOWE MIESZKANIA.
Slp 100 m2 z dwoma łazienkami i znośną kuchnią
[więcej w: olx rawicz, mrówka stalowa wola godziny otwarcia, mrówka starogard ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka stalowa wola godziny otwarcia mrówka starogard olx rawicz