Budownictwo wczoraj i dzis : Drucker Arquitetura wygrywa propozycję odbudowy slumsów w Sao Paulo

Dzięki uprzejmości Drucker Arquitetura Nieformalne miasto to problem, którego nie da się rozwiązać w XX-wiecznej urbanistyce.
Konieczne jest stworzenie zestawu narzędzi, które pozwolą nam na wykonanie z wypłacalnością i odpowiedzialnością w tej dziedzinie.
Niektóre narzędzia tradycyjnej architektury i urbanistyki mogą być z powodzeniem stosowane; inne jeszcze nie zostały opracowane.
Mając to na uwadze, Drucker Arquitetura zaprojektował zwycięską propozycję zawodów w S.o Paulo, aby odbudować miejskie slamsy.
Architekci: Drucker Arquitetura Lokalizacja: S.o Paulo, Brazylia Rendering: Dzięki uprzejmości Drucker Arquitetura Na naszym kontynencie problem mieszkaniowy nie ma charakteru ilościowego.
Jest to zasadniczo jakościowe: problem architektury.
Nie chodzi tylko o to, by być agentem odpowiedniej infrastruktury i materiałów do budowania mieszkań dla mniej uprzywilejowanych sektorów społeczeństwa: chodzi o oferowanie obywatelstwa, czyli zapewnienie im kwalifikowanych przestrzeni miejskich zdolnych do promowania skutecznej tożsamości i integracji społecznej.
, dostęp do edukacji i informacji.
Dzięki uprzejmości Drucker Arquitetura Cabuçu de Baixo 12 znajduje się w północnej strefie S.
O Paulo, na dole Serra da Cantareira, obszar ochrony środowiska, który określa jedną z granic miasta.
Schemat Plan i wzniesienie Ten obwód, na którym znajduje się 2100 mieszkań, jest wyjątkowo wrażliwym obszarem z punktu widzenia ochrony środowiska: wiele domów jest wdrażanych w obszarach powodziowych na stromych zjazdach, które zagrażają stabilności.
Dzięki uprzejmości Drucker Arquitetura Dzięki uprzejmości Drucker Arquitetura Ankiety przeprowadzone przez Sekretariat Mieszkalnictwa pokazują, że prawie 800 mieszkań powinno zostać usuniętych, ponieważ znajdują się one na obszarach zagrożonych wybuchem, albo przez powódź, albo przez letnie powodzie strumienia Guaraú, które przecinają cały obszar rozbudowa.
Plan i elewacja Nasze myślenie jest prowadzone przez poszukiwanie powiązań między formą miejską a geografią, tak aby dopasować specyfikę obszaru, mając jako parametr wydajności rekuperację i waloryzację środowiska, efektywną integrację obszaru w regionie i pożądaną generację własnej tożsamości miejskiej oraz tworzenie nowych typologii mieszkaniowych, które zaspokajają potrzeby współczesnego życia.
Schemat Otwarcie przejść i scalenie obwodnic slumsów Otwarcie przejść dla pieszych w celu wsparcia infrastruktury Integracja z systemem transportu publicznego poprzez zmianę tras autobusowych Instalacja kwalifikowanych miejsc publicznych i obiektów Definicja i zachowanie granicy Serra da Cantareira Wykorzystanie infrastruktury wspierać programy Wykorzystywać wodę jako zasoby krajobrazowe i rekreacyjne Dostosować architekturę do topografii i istniejącego układu urbanistycznego Tworzenie publicznego parku wzdłuż strumienia Kwalifikacja banków strumieniowych z nowymi obudowami, handlem i usługami Tworzenie kwadratów w rdzeniu bloków z nowymi obudowami
[podobne: mrówka staszów, przęsła ogrodzeniowe drewniane, mrówka starogard ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka starogard mrówka staszów przęsła ogrodzeniowe drewniane